2/3/23, 10:12 PM NWP Assessment Player UI Application
https://education.wiley.com/was/ui/v2/assessment-player/index.html?launchId=dbdee7cd-3f44-47f4-ac2d-716ed304acb3#/question/4 1/2
View Policies
Current Attempt in Progress
(a1)
(a2)
The parts of this question must be completed in order. This part will be available when youcomplete the part above.
In Crane Company, total materials costs are $41,600, and total conversion costs are $68,040 forJune. Equivalent units of production are materials 10,000 and conversion costs 12,000.
Compute the unit costs for materials and conversion costs. (Round answers to 2 decimal places,e.g. 2.25.)
Materials cost per unit $
Conversion cost per unit $
eTextbook and Media
Save for Later
Attempts: 0 of 3 used Submit Answer
221 HW4 Ch 21
5 of 10 – / 1
2/3/23, 10:12 PM NWP Assessment Player UI Application
https://education.wiley.com/was/ui/v2/assessment-player/index.html?launchId=dbdee7cd-3f44-47f4-ac2d-716ed304acb3#/question/4 2/2
221 HW4 Ch 21
5 of 10 – / 1
